Батен монтажа со LED цевка


 • Цена мандат: ФОБ Ningbo / CIF / CNF
 • MOQ: 500pcs
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис                                                                                                                               

  Специјални и популарни рационализација дизајн, пристоен, елегантен и убав декоративен
  технологија боени, отпорна на 'рѓа и корозија
  светилки носителот донесува радијална погон и се врти дизајн, обезбеди добро contaction
  Инстант светлината
  Не треперење на
  високи перформанси ЛЕР цевки, ниска потрошувачка на енергија, висока осветленост
  Екстра долг живот
  слободен од токсични хемикалии
  Без УВ емисии

   спецификација 

    EBT-110 EBT-210 EBT-120 EBT-220 EBT-125 EBT-225
  Влезен напон (AC) 100-240 100-240 100-240 100-240 100-240 100-240
  Фреквенција (Hz) 50/60 50/60 50/60 50/60 50/60 50/60
  Моќност (W) 10 20 20 40 30 60
  Светлосен флукс (LM) 1000/1200 2000/2400 2000/2400 4000/4800 3000/3600 6000/7200
  Прозрачна ефикасност (LM / W) 100/120 100/120 100/120 100/120 100/120 100/120
  CCT (K) 3000-6500 3000-6500 3000-6500 3000-6500 3000-6500 3000-6500
  зрак Агол 140 ° / 120 ° 140 ° / 120 ° 140 ° / 120 ° 140 ° / 120 ° 140 ° / 120 ° 140 ° / 120 °
  CRI > 70 /> 80 > 70 /> 80 > 70 /> 80 > 70 /> 80 > 70 /> 80 > 70 /> 80
  се регулира со потенциометар Не Не Не Не Не Не
  Температура на околина -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C
  Енергетска ефикасност  A + A + A + A + A + A +
  IP курс IP20 IP20 IP20 IP20 IP20 IP20
  Големина (мм) 617 * 49 * 68 617 * 102 * 74 1227 * 49 * 68 1227 * 102 * 74 1527 * 49 * 68 1527 * 102 * 74
  NW (кг) 0.39 0.39 0.67 0.67 0.71 0.71
  сертификација CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS
  прилагодлив агол Не
  инсталација монтирани површина
  материјал База: челик
  гаранција 2-5 години

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ГОЛЕМИНА:                                                                                                                                         EBT ГолеминаEBT 尺寸 图

  Фотометриските податоци-EBT

   

   Дополнителна опремаEBT

   

  Примена сценарија                                                                                                               Lingting за супермаркет, трговски центар, ресторан, училиште, болница, паркинг, магацински простор, ходниците и другите јавни места

  1

  Информации за претпријатието:                                                                                                                                                                                                                                   

  Jiatong Фабриката е основана во 2004 година и се наоѓа во Longshan Таун, Cixi Сити, Жеџијанг, Кина, во близина на Ningbo
  порта. Тоа зафаќа површина од 30.000 м2, и има 350 вработени. Ние сме професионални осветлување апаратот
  производителот се фокусира на истражување, развој и иновации на различни осветлување производи, технологии
  и решенија, и е опремен со интегрирана производствен капацитет за дизајн и развој,
  обработка на делови, производ собранието и др
  Потпирајќи се на поволните предност на индустриски кластери, и одличен концепт на управување и
  режим на синџирот на снабдување, водечки цена предност е создаден во индустријата.

  3

  увид                                                                                                                                     

  2

  Сертификат:                                                                                                                              

  4

  испорака                                                                                                                                    

  4567

  Нашите услуги:                                                                                                                             Пред продажба на услуги

  1.Your истрага ќе бидат веднаш одговори во рок од 24 часа

  2.Well обучени и искусни штабови ќе одговори на вашите прашања во течно англиски

  3.OEM и ODM поздрави

  4.Free дизајн во согласност со побарувачката на купувачи

   

  По продажба на услуги 

  1.Ние ветување 50000H 3 години гаранција за нашите LED цевка.

  2.Any неисправни производи во рамките на гарантниот ќе добие одржување или замена безусловно

  3.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации

  Зошто да изберете LED од Jiatong?       

  ♥ Нашата услуга

     1.OEM и ODM се нудат.
     Повеќе 2.8 на R & D engineer.All вашите прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.

     3.Distributorship е понуден за вашиот уникатен дизајн и некои наши модели на струја.
     4.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации.
     5.Ако Одра повеќе од 500pcs, ќе се вратиме назад на исплата на примероци.
  ♥ Јачина 1.As додека 72h стареење тест со автоматско префрлување пред секоја пратка.
     2.100% тест vibratility ќе бидете сигурни дека отпорноста на монтажа.
     3.100% спротивстави напон тест на AC85-305v прави сигурни дека оние цевки компатибилни за двата 120V 277v.  
     4.More од одржување 95% лумен врз основа на 6000h 80-08 LM-тест

     5.-40 ° C до 50 ° C (-40 ° F до 122 ° F) екстремни животната средина во согласност.

  ♥ трговски услови »» »

     - Начин на плаќање: T / T, 30% депозити пред производство, 70% биланс да се плати пред породувањето.

     - производство доведе време за 100 ~ 500pcs: 7days, 500 ~ 1000pcs: 10days

     - Пример може да биде донесено во 3 дена

     - Испорака пристаниште: Ningbo / Шангај

  6532

  Најчесто поставувани прашања:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1.П: Дали сте фабрика или трговско друштво? 

   А: професионален LED осветлување производи фабрика, посебно за LED Водоотпорен монтажа

   

  2.П: Зошто јас треба да ги купите предводени од светлината од Jiatong?
     А: Ние сме производител на најдобар квалитет Водоотпорен монтажа светлината, прават бизнис повеќе од 15 години.

  Ние сме повеќето вешти производител во оваа областа на LED светла. И ние имаме повеќе искуство за правење напредни доведе.

   

  3.П: Како за гаранција?

   A: Секој производ е покриена со нашата целосна гаранција замена.

  Многу од нашите производи се исто така прифатливи за продолжена гаранција со одобрени на нашата компанија.

   

  4 П: Како можам да добијам некои примероци? 
  A: 1, Примероци се основни за иднината на нашата долгорочна соработка.
     2, во врска со примероци чини и курир цена: Вие може да се плати преку PayPal, T / T, Western 
     унија, ние ќе организираме FedEx, UPS-от да се испрати за вашиот една недела. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!