Профил на компанијата

Ningbo Jiatong Optoelectronic Technology Co., Ltd

се основани во 2004 година и се наоѓаат во Лонгшан Таун, Сикси Сити, Жеџијанг, Кина, во близина на пристаништето Нингбо.Зафаќа површина од 30.000 м2, има 350 вработени.Ние сме професионален производител на уреди за осветлување што се фокусираме на истражување, развој и иновации на различни производи, технологии и решенија за осветлување и сме опремени со интегриран производствен капацитет за дизајн и развој, обработка на делови, склопување производи и сл.

Потпирајќи се на поволната предност на индустрискиот кластер и одличниот концепт на управување и начинот на синџирот на снабдување, создадена е водечка трошковна предност во индустријата.

Придржувајќи се до високиот квалитет и ниската цена, на клиентите им нудиме комплетна серија на производи за осветлување со најдобар однос на перформансите на цените, како што се инженерско осветлување и производи за осветлување за цивилна употреба.Можеме да ги исполниме највисоките барања од клиентите, да ги решиме технолошките проблеми и да создадеме единствена вредност за да станеме најдобар партнер за бројни клиенти.

Користејќи ја совршената техничка поддршка, квалитетот на нејзините производи е одобрен од светот.Го положивме сертификатот за систем за управување со квалитет ISO9001: 2008 година.Производите ги поминаа сертификатите на CE (LVD/EMC), GS, UL, CETL, SAA и др.

Во моментов, нашиот бизнис се шири низ цела Кина и главните пазари во светот, нашите производи се извезуваат во повеќе од 30 земји и региони, како што се Европа, САД и Југоисточна Азија, и ги освојуваат пофалбите од домашни и странски корисници со добар квалитет и конкурентна цена.

Како ваш сигурен и доверлив партнер, ние ќе се придржуваме до ветувањата, ќе продолжиме да се подобруваме и секогаш ќе го земеме обезбедувањето производи со добри перформанси и совршена услуга“ како наша одговорност.

 WhatsApp онлајн разговор!