Поделени тело LED Водоотпорен фитинг со сензорот светлина фитинг

 

 


 • Цена мандат: ФОБ Ningbo / CIF / CNF
 • MOQ: 500pcs
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:                                                                                                                                                                                            

  Висок квалитет на насловната опал PC и PC / ABS база нудат IP65 заштита од влага, прашина, корозија и оцена на влијанието на IK08;

  Долг живот енергија SMD со постојан струја возачот или линеарноста;
  Висока прозрачна efficency, ниска потрошувачка на енергија;
  Едноставна инсталација, нема темна област, без бучава.
  Автоматски се регулира со потенциометар за контрола со Летно сензор
  Едноставен и точни поставување преку DIP прекинувач
  Мини големина особено погоден за LED драјвер со 12VDC помошен излез

  спецификација:                                                                                      

    EWS-236D-DS
  Влезен напон (AC) 220-240
  Фреквенција (Hz) 50/60
  Моќност (W) 40
  Светлосен флукс (LM) 3600
  Прозрачна ефикасност (LM / W) 90
  CCT (K) 3000-6500
  зрак Агол 120 °
  CRI > 80
  се регулира со потенциометар Микробранова и Летно сензор
  Surronding температура -20 ° C ~ 40 ° C
  Енергетска ефикасност A +
  IP курс IP65
  Големина (мм) 1265 * 130 * 88
  NW (кг) 2.4kg
  сертификација CE / RoHS
  прилагодлив агол Не
  инсталација монтирани површинско / Виси
  материјал Корица: Опал компјутер
  База: PC / ABS
  гарантираме 3 години

  големина:                                                                                                        贴片 D 款 带 感应 尺寸 图 贴片 D 款 带 感应 配 光 曲线 ТИМ 图片 20180408120200 场景 模拟 - 条形

   

  Дополнителна опрема:

  Операција 图片 20180425125342

   сценарија апликација                                                                                                             

  осветлување за супермаркет, трговски центар, ресторан, училиште, болница, паркинг, магацински простор, ходниците и другите јавни места

  1

  Информации за претпријатието:                                                                                                             

  Jiatong Фабриката е основана во 2004 година и се наоѓа во Longshan Таун, Cixi Сити, Жеџијанг, Кина, во близина на Ningbo
  порта. Тоа зафаќа површина од 30.000 м2, и има 350 вработени. Ние сме професионални осветлување апаратот
  производителот се фокусира на истражување, развој и иновации на различни осветлување производи, технологии
  и решенија, и е опремен со интегрирана производствен капацитет за дизајн и развој,
  обработка на делови, производ собранието и др
  Потпирајќи се на поволните предност на индустриски кластери, и одличен концепт на управување и
  режим на синџирот на снабдување, водечки цена предност е создаден во индустријата.

  3

   

  увид                                                                                                                                     

  2

  Сертификат:                                                                                                                              

  4

   

  испорака:                                                                                                                                 

  4567

   

  Нашите услуги:                                                                                                                          

  Пред продажба на услуги

  1.Your истрага ќе бидат веднаш одговори во рок од 24 часа

  2.Well обучени и искусни штабови ќе одговори на вашите прашања во течно англиски

  3.OEM и ODM поздрави

  4.Free дизајн во согласност со побарувачката на купувачи

   

  По продажба на услуги 

  1.Ние ветување 50000H 3 години гаранција за нашите LED цевка.

  2.Any неисправни производи во рамките на гарантниот ќе добие одржување или замена безусловно

  3.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации

  Зошто да изберете LED од Jiatong?       

  ♥ Нашата услуга

     1.OEM и ODM се нудат.
     Повеќе 2.8 на R & D engineer.All вашите прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.

     3.Distributorship е понуден за вашиот уникатен дизајн и некои наши модели на струја.
     4.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации.
     5.Ако Одра повеќе од 500pcs, ќе се вратиме назад на исплата на примероци.
  ♥ Јачина    1.As додека 72h стареење тест со автоматско префрлување пред секоја пратка.
     2.100% тест vibratility ќе бидете сигурни дека отпорноста на монтажа.
     3.100% спротивстави напон тест на AC85-305v прави сигурни дека оние цевки компатибилни за двата 120V 277v.
     4.More од одржување 95% лумен врз основа на 6000h 80-08 LM-тест

     5.-40 ° C до 50 ° C (-40 ° F до 122 ° F) екстремни животната средина во согласност.

  ♥ трговски услови »» »

     - Начин на плаќање: T / T, 30% депозити пред производство, 70% биланс да се плати пред породувањето.

     - производство доведе време за 100 ~ 500pcs: 7days, 500 ~ 1000pcs: 10days

     - Пример може да биде донесено во 3 дена

     - Испорака пристаниште: Ningbo / Шангај

  6532

  Најчесто поставувани прашања:                                                                                                                                          

  1.П: Дали сте фабрика или трговско друштво? 
   А: професионален LED осветлување производи фабрика, специјален за LED водоотпорен монтажа светлината

   

  2.П: Зошто јас треба да ги купите предводени од светлината од Jiatong?
     А: Ние сме производител на најдобар квалитет водоотпорен монтажа светлината, прават бизнис повеќе од 15 години.

  Ние сме повеќето вешти производител во оваа областа на LED светла. И ние имаме повеќе искуство за правење напредни доведе.

   

  3.П: Како за гаранција?

   A: Секој производ е покриена со нашата целосна гаранција замена.

  Многу од нашите производи се исто така прифатливи за продолжена гаранција со одобрени на нашата компанија.

   

  4 П: Како можам да добијам некои примероци? 
  A: 1, Примероци се основни за иднината на нашата долгорочна соработка.
     2, во врска со примероци чини и курир цена: Вие може да се плати преку PayPal, T / T, Western 
     унија, ние ќе организираме FedEx, UPS-от да се испрати за вашиот една недела. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!