Површинска монтажа жалузини со LED цевка


 • Цена мандат: ФОБ Ningbo / CIF / CNF
 • MOQ: 500pcs
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис                                                                                                       

  Парабола дизајн снабдување добар одраз ефект
  високи перформанси ЛЕР цевка, ниска потрошувачка на енергија, висока осветленост
  Лесен за инсталација и Replacment
  Не треперење на
  Екстра долг живот
  слободен од токсични хемикалии
  Без УВ емисии

  спецификација                                                                                                    

    ELT-410S
  Влезен напон (AC) 100-240
  Фреквенција (Hz) 50/60
  Моќност (W) 40
  Светлосен флукс (LM) 3600-4800
  Прозрачна ефикасност (LM / W) 90-120
  CCT (K) 3000-6500
  зрак Агол 70 °
  CRI > 70 /> 80
  се регулира со потенциометар Не
  Температура на околина -20 ° C ~ 40 ° C
  Енергетска ефикасност A / A +
  IP курс IP20
  Големина (мм) 600 * 610 * 75
  NW (кг) 3
  сертификација CE / RoHS
  прилагодлив агол Не
  инсталација монтирани површина
  материјал Покријте: Алуминиум
  База: челик
  гаранција 2-5 години

  ELT-Sголемина

  Фотометриските податоци-ELT-410S

   

  Дополнителна опрема                                                                                       ELT-410S

   

   сценарија апликација                                                                                                                                                                                        

  Осветлување за супермаркет, трговски центар, ресторан, училиште, болница, паркинг, магацински простор, ходниците и другите јавни места

  1

  Информации за претпријатието:                                                                                                                                                                                               

  Jiatong Фабриката е основана во 2004 година и се наоѓа во Longshan Таун, Cixi Сити, Жеџијанг, Кина, во близина на Ningbo
  порта. Тоа зафаќа површина од 30.000 м2, и има 350 вработени. Ние сме професионални осветлување апаратот
  производителот се фокусира на истражување, развој и иновации на различни осветлување производи, технологии
  и решенија, и е опремен со интегрирана производствен капацитет за дизајн и развој,
  обработка на делови, производ собранието и др
  Потпирајќи се на поволните предност на индустриски кластери, и одличен концепт на управување и
  режим на синџирот на снабдување, водечки цена предност е создаден во индустријата.

  3

   тест                                                                                                                                                                                                                                     

  2

  Сертификат:                                                                                                                                                                                                                                   

  4

   испорака:                                                                                                                                                                                                                                       

  4567

   Нашите услуги:                                                                                                                                                                                                                     

  Пред продажба на услуги

  1.Your истрага ќе бидат веднаш одговори во рок од 24 часа

  2.Well обучени и искусни штабови ќе одговори на вашите прашања во течно англиски

  3.OEM и ODM поздрави

  4.Free дизајн во согласност со побарувачката на купувачи

   

  По продажба на услуги 

  1.Ние ветување 50000H 3 години гаранција за нашите LED цевка.

  2.Any неисправни производи во рамките на гарантниот ќе добие одржување или замена безусловно

  3.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации

  Зошто да изберете LED од Jiatong?       

  ♥ Нашата услуга

     1.OEM и ODM се нудат.
     Повеќе 2.8 на R & D engineer.All вашите прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.

     3.Distributorship е понуден за вашиот уникатен дизајн и некои наши модели на струја.
     4.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации.
     5.Ако Одра повеќе од 500pcs, ќе се вратиме назад на исплата на примероци.
  ♥ Јачина 1.As додека 72h стареење тест со автоматско префрлување пред секоја пратка.
     2.100% тест vibratility ќе бидете сигурни дека отпорноста на монтажа.
     3.100% спротивстави напон тест на AC85-305v прави сигурни дека оние цевки компатибилни за двата 120V 277v.
     4.More од одржување 95% лумен врз основа на 6000h 80-08 LM-тест

     5.-40 ° C до 50 ° C (-40 ° F до 122 ° F) екстремни животната средина во согласност.

  ♥ трговски услови »» »

     - Начин на плаќање: T / T, 30% депозити пред производство, 70% биланс да се плати пред породувањето.

     - производство доведе време за 100 ~ 500pcs: 7days, 500 ~ 1000pcs: 10days

     - Пример може да биде донесено во 3 дена

     - Испорака пристаниште: Ningbo / Шангај

  6532

  Најчесто поставувани прашања:                                                                                                                                          

  1.П: Дали сте фабрика или трговско друштво? 
   А: професионален LED осветлување производи фабрика, посебно за LED Водоотпорен светлината монтажа

   

  2.П: Зошто јас треба да ги купите предводени од светлината од Jiatong?
     А: Ние сме производител на најдобар квалитет Водоотпорен монтажа светлината, прават бизнис повеќе од 15 години.

  Ние сме повеќето вешти производител во оваа областа на LED светла. И ние имаме повеќе искуство за правење напредни доведе.

   

  3.П: Како за гаранција?

   A: Секој производ е покриена со нашата целосна гаранција замена.

  Многу од нашите производи се исто така прифатливи за продолжена гаранција со одобрени на нашата компанија.

   

  4 П: Како можам да добијам некои примероци? 
  A: 1, Примероци се основни за иднината на нашата долгорочна соработка.
     2, во врска со примероци чини и курир цена: Вие може да се плати преку PayPal, T / T, Western 
     унија, ние ќе организираме FedEx, UPS-от да се испрати за вашиот една недела. 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!