Вдлабнати LED жалузини монтажа


 • Цена мандат: ФОБ Ningbo / CIF / CNF
 • MOQ: 500pcs
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис                                                                                                       

   Парабола дизајн снабдување добар одраз ефект
  LED диоди со високи перформанси, ниска потрошувачка на енергија, висока осветленост,
  ултра тенок дизајн,
  лесен за инсталација
  Не треперење на
  Екстра долг живот
  слободен од токсични хемикалии
  Без УВ емисии

  спецификација

    ЕЛС-40R
  Влезен напон (AC) 220-240
  Фреквенција (Hz) 50/60
  Моќност (W) 40
  Светлосен флукс (LM) 2700
  Прозрачна ефикасност (LM / W) 70
  CCT (K) 3000-6500
  зрак Агол 100 °
  CRI > 80
  се регулира со потенциометар Не
  Температура на околина -20 ° C ~ 40 ° C
  Енергетска ефикасност А
  IP курс IP20
  Големина (мм) 595 * 595 * 52
  NW (кг) 3.57
  сертификација CE / RoHS
  прилагодлив агол Не
  инсталација вдлабнати
  материјал Покријте: Алуминиум
  База: челик
  гаранција 2 години

  големина                                                                                                                   

  ЕЛС-40R 尺寸 图големина

  Фотометриските податоци-ЕЛС-40R

   додатоци

   

  Пролет фиксен clip1

   

  сценарија апликација                                                                                                                                Lingting за супермаркет, трговски центар, ресторан, училиште, болница, паркинг, магацински простор, ходниците и другите јавни места

  1

  Информации за претпријатието:                                                                                                                             

  Jiatong Фабриката е основана во 2004 година и се наоѓа во Longshan Таун, Cixi Сити, Жеџијанг, Кина, во близина на Ningbo
  порта. Тоа зафаќа површина од 30.000 м2, и има 350 вработени. Ние сме професионални осветлување апаратот
  производителот се фокусира на истражување, развој и иновации на различни осветлување производи, технологии
  и решенија, и е опремен со интегрирана производствен капацитет за дизајн и развој,
  обработка на делови, производ собранието и др
  Потпирајќи се на поволните предност на индустриски кластери, и одличен концепт на управување и
  режим на синџирот на снабдување, водечки цена предност е создаден во индустријата.

  3

  увид                                                                                                             

  2

  Сертификат:                                                                                                     4испорака                                                                                                            

  4567

  Нашите услуги:                                                                                                                                                

  Пред продажба на услуги

  1.Your истрага ќе бидат веднаш одговори во рок од 24 часа

  2.Well обучени и искусни штабови ќе одговори на вашите прашања во течно англиски

  3.OEM и ODM поздрави

  4.Free дизајн во согласност со побарувачката на купувачи

   

  По продажба на услуги 

  1.Ние ветување 50000H 3 години гаранција за нашите LED цевка.

  2.Any неисправни производи во рамките на гарантниот ќе добие одржување или замена безусловно

  3.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации

  Зошто да изберете LED од Jiatong?       

  ♥ Нашата услуга

     1.OEM и ODM се нудат.
     Повеќе 2.8 на R & D engineer.All вашите прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.

     3.Distributorship е понуден за вашиот уникатен дизајн и некои наши модели на струја.
     4.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации.
     5.Ако Одра повеќе од 500pcs, ќе се вратиме назад на исплата на примероци.
  ♥ Јачина 1.As додека 72h стареење тест со автоматско префрлување пред секоја пратка.
     2.100% тест vibratility ќе бидете сигурни дека отпорноста на монтажа.
     3.100% спротивстави напон тест на AC85-305v прави сигурни дека оние цевки компатибилни за двата 120V 277v.  
     4.More од одржување 95% лумен врз основа на 6000h 80-08 LM-тест

     5.-40 ° C до 50 ° C (-40 ° F до 122 ° F) екстремни животната средина во согласност.

  ♥ трговски услови »» »

     - Начин на плаќање: T / T, 30% депозити пред производство, 70% биланс да се плати пред породувањето.

     - производство доведе време за 100 ~ 500pcs: 7days, 500 ~ 1000pcs: 10days

     - Пример може да биде донесено во 3 дена

     - Испорака пристаниште: Ningbo / Шангај

  6532

  Најчесто поставувани прашања:                                                                                                                                                                          

  1.П: Дали сте фабрика или трговско друштво? 
   А: професионален LED осветлување производи фабрика, посебно за LED Водоотпорен монтажа

   

  2.П: Зошто јас треба да ги купите предводени од светлината од Jiatong?
     А: Ние сме производител на најдобар квалитет Водоотпорен монтажа светлината, прават бизнис повеќе од 15 години.

  Ние сме повеќето вешти производител во оваа областа на LED светла. И ние имаме повеќе искуство за правење напредни доведе.

   

  3.П: Како за гаранција?

   A: Секој производ е покриена со нашата целосна гаранција замена.

  Многу од нашите производи се исто така прифатливи за продолжена гаранција со одобрени на нашата компанија.

   

  4 П: Како можам да добијам некои примероци? 
  A: 1, Примероци се основни за иднината на нашата долгорочна соработка.
     2, во врска со примероци чини и курир цена: Вие може да се плати преку PayPal, T / T, Western 
     унија, ние ќе организираме FedEx, UPS-от да се испрати за вашиот една недела. 

         

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!