Водоотпорен монтажа со Баласт


 • Цена мандат: ФОБ Ningbo / CIF / CNF
 • MOQ: 500pcs
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   Опис                                                                                                       Долг живот електронски или магнетна баласт за флуоресцентна цевка;

  Висока прозрачна effcency, ниска потрошувачка на енергија;

  Иновативен дизајн, едноставна инсталација; IP65 заштита

  спецификација                                                                                                    

    F118 F218 F136 F236 F158 F258
  Влезен напон (VAC) 220-240 220-240 220-240 220-240 220-240 220-240
  Фреквенција (Hz) 50/60 50/60 50/60 50/60 50/60 50/60
  Моќност (W) 18 36 36 72 58 116
  Светлосен флукс - - - - - -
  прозрачна ефикасност - - - - - -
  CCT - - - - - -
  зрак Агол - - - - - -
  CRI - - - - - -
  се регулира со потенциометар Не Не Не Не Не Не
  Температура на околина -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C -20 ° C ~ 40 ° C
  Енергетска ефикасност  - - - - - -
  IP курс IP65 IP65 IP65 IP65 IP65 IP65
  Големина (мм) 655 * 105 * 110 655 * 165 * 110 1265 * 105 * 110 1265 * 165 * 110 1565 * 105 * 110 1565 * 165 * 110
  NW (кг) 1.4 1.9 2 3.4 2.8 4.4
  сертификација CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS CE / RoHS
  прилагодлив агол Не
  инсталација монтирани површинско / Виси
  материјал Корица: Транспарентна PC / PS
  База: PC / ABS
  гаранција 2 години

  Операција 截图 20170809114233Операција 截图 20170809114201

  големина                                                                                                                   

  Операција 截图 20170809114319

   Дополнителна опрема                                                                                      

   

  Микро бран sensor11 движење

   

  сценарија апликација                                                                                      

  Lingting за супермаркет, трговски центар, ресторан, училиште, болница, паркинг, магацински простор, ходниците и другите јавни места

  1

   Информации за претпријатието:                                                                                    

  Jiatong Фабриката е основана во 2004 година и се наоѓа во Longshan Таун, Cixi Сити, Жеџијанг, Кина, во близина на Ningboport. Тоа зафаќа површина од 30.000 м2, и има 350 вработени. Ние сме професионални осветлување appliancemanufacturer фокусира на истражување, развој и иновации на различни осветлување производи, технологиии решенија, и е опремен со интегрирана производствен капацитет за дизајн и развој, обработка на делови, производ собранието и etc.Relying на поволни предност на индустриски кластери, и одличен концепт на управување andmode на синџирот на снабдување, водечки цена предност е создаден во индустријата.

  3

  увид                                                                                                                                 2

   Сертификат:                                                                                                                                                                                                     4

   испорака                                                                                                                                                                                                                   4567

   Нашите услуги:                                                                                              

  Пред продажба на услуги 

   1.Your истрага ќе бидат веднаш одговори во рок од 24 часа

   2.Well обучени и искусни штабови ќе одговори на вашите прашања во течно англиски

   3.OEM и ODM поздрави

   4.Free дизајн во согласност со побарувачката на купувачи

   По продажба на услуги 

   1.Ние ветување 50000H 3 години гаранција за нашите LED цевка.

   2.Any неисправни производи во рамките на гарантниот ќе добие одржување или замена безусловно

   3.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации

   Зошто да изберете LED од Jiatong?       

  ♥ Нашата услуга

     1.OEM и ODM се нудат.

     повеќе 2.8 на R & D engineer.All вашите прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.

    3.Distributorship е понуден за вашиот уникатен дизајн и некои наши модели на струја.

     4.Protection на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите ваши лични информации.
     5.Ако Одра повеќе од 500pcs, ќе се вратиме назад на исплата на примероци.
  ♥ Јачина 1.As додека 72h стареење тест со автоматско префрлување пред секоја пратка.
     2.100% тест vibratility ќе бидете сигурни дека отпорноста на монтажа.
     3.100% спротивстави напон тест на AC85-305v прави сигурни дека оние цевки компатибилни за двата 120V 277v.   
    4.More од одржување 95% лумен врз основа на 6000h 80-08 LM-тест
    5.-40 ° C до 50 ° C (-40 ° F до 122 ° F) екстремни животната средина во согласност.
  ♥ трговски услови »» »
   - Начин на плаќање: T / T, 30% депозити пред производство, 70% биланс да се плати пред породувањето.
   - производство доведе време за 100 ~ 500pcs: 7days, 500 ~ 1000pcs: 10days
   - Пример може да биде донесено во 3 дена
   - Испорака пристаниште: Ningbo / Шангај

  6532

   

  Најчесто поставувани прашања:                                                                                                                                                                                                                                                                                1.П: Дали сте фабрика или трговско друштво? 

   А: професионален LED осветлување производи фабрика, специјален за LED водоотпорен монтажа  

   2.П: Зошто јас треба да ги купите предводени од светлината од Jiatong?

   А: Ние сме производител на најдобар квалитет Водоотпорен Fittin g  светлината, прават бизнис повеќе од 15 години.

   Ние сме повеќето вешти производител во оваа областа на LED светла. И ние имаме повеќе искуство за правење напредни доведе.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!